Ajansımız koordinasyonunda ve Samsun Üniversitesi yürütücülüğünde "TR83 Bölgesi Geleceğin Meslekleri Kapsamında İşgücü ve Mesleki Eğitim Sektör Analiz Raporu" hazırlanmıştır. Rapor hazırlıkları dâhilinde 9 Ekim 2019 tarihinde Amasya’da, 16 Ekim 2019 tarihinde Tokat’ta, 23 Ekim 2019 tarihinde Çorum’da ve 30 Ekim 2019 tarihinde Samsun’da il çalıştayları gerçekleştirilmiştir.

İl çalıştayları, iki oturumlu olarak yapılmış olup, öğleden önce işgücü arzını sağlayan kurum ve kuruluşlarla; öğleden sonra ise işgücü talebini oluşturan özel sektör firmalarıyla derinlemesine görüşmeler gerçekleştirilmiştir. 104 paydaşın katkı verdiği çalıştaylarda edinilen bilgileri de içeren raporun hazırlık sürecinde, bu çalışmanın arka planını desteklemek üzere özel sektör firmalarına yönelik oluşturulan anket kapsamında 50’ye yakın cevap alınmıştır. Rapor, Aralık ayında tamamlanmış olup basıma hazır hale getirilmiştir. 

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..