“Özel Gıda Kontrol Laboratuvarının Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” İçin İmzalar Atıldı

Ajansımızın, Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenecek olan Samsun Ticaret Borsası’nın başvuru sahibi olduğu “Özel Gıda Kontrol Laboratuvarının Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” için imzalar atıldı.

Samsun merkez hizmet binamızda, OKA Genel Sekreter V. İbrahim Ethem Şahin ile Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır tarafından 18.12.2020 tarihinde imzalanan proje, ihracat potansiyeli olan yaş meyve ve sebzelerin zorunlu ihracat analizlerinin, ithalatı gerçekleşen gıda ve yem maddelerinin ithalat analizlerinin gerçekleştirilebildiği, sadece TR83 Bölgesine değil çevre bölgelere de hizmet verebilen, pestisit, GDO ve dioksin analizlerinin gerçekleştirileceği, Rusya Federasyonu'na ihracatta yetkili ilk akredite laboratuvarın bölgeye kazandırılması amacını taşıyor.

Proje ile TR83 Bölgesi ve çevresinde dioksin analizinde akredite edilmiş ilk gıda kontrol laboratuvarının oluşturulması, Samsun Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı istihdam kapasitesinin artırılması ve ithal edilen tarımsal ürünlerde gıda güvenliğinin sağlanması da amaçlanıyor.

2 yıl süreli, toplam bütçesi 6.624.406,00 TL olan proje %50 oranında OKA tarafından desteklenecek.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..