Çorum’da Mesleki ve Teknik Eğitim Alanındaki Eğitimcilere PCM Eğitimi Düzenlendi

Kalkınma Ajansları 2019 yılı teması olarak belirlenen “Mesleki ve Teknik Eğitim” konusu kapsamında yürüttüğü faaliyetlere devam eden Ajansımız, bölgemizde mesleki ve teknik eğitim imkânlarının geliştirilmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu çerçevede, Bölgemizde mesleki ve teknik alan öğretmenlerinin proje yazma kapasitesini artırmaya yönelik PCM Eğitimlerimiz devam etmektedir.

Eylül ayında Amasya’da mesleki eğitim kurumlarında görevli meslek öğretmenlerine/öğretim görevlilerine yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz eğitime ek olarak, 6-7 Kasım 2019 tarihlerinde Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda mesleki ve teknik lise öğretmenleri başta olmak üzere 24 eğitimcinin katılımı ile Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimi düzenlenmiştir.

Ajansımız Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Uzmanı Meltem Yılmaz ve Çorum Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Tuğba Purtul tarafından verilen eğitim Çorum TSO binasında gerçekleştirilmiştir.

Eğitimde proje hazırlama yöntemi olarak Avrupa Birliği ile diğer uluslararası fon kaynaklarının tercih ettiği Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve Mantıksal Çerçeve yaklaşımı dikkate alınarak, proje fikir aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan süreçler üzerinde durulurken; proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama ayrıca hibe programları başvuru süreçleri işlenmiştir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..