“Cevizin Yaygınlaştırılması” Projesi ile Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi Kuruldu

Ajansımızın 2019 Yılı Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Oğuzlar Ceviz Üreticileri Tarımsal Birliği’nin “Kalkınmanın Anahtarı Olan Cevizin Yaygınlaştırma” Projesinde, Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi kurulumu tamamlandı.

Kalkınmanın Anahtarı Olan Cevizin Yaygınlaştırma Projesi

Proje ile Oğuzlar ilçesinde yetişen ve “Oğuzlar 77” olarak bilinen cevizin marka değerinin artırılması ve tüketiciye daha yüksek standartlarda ulaştırılması, böylelikle Bölgede tarımın ve buna bağlı olarak ceviz üretiminin, cevizden elde edilen katma değerin artırılması ayrıca cevizin işlenerek gelir getirici faaliyetlerin çeşitlendirilmesi yoluyla üreticilerin korunması ve yeni pazarlama imkânlarının oluşturulması amaçlandı.

400.000,00 TL değerinde yeşil kabuk soymak makinesi, fırça, kuru ceviz bekleme silosu, kuru ceviz bekleme konveyörü, kalibrasyon bekleme konveyörü, ebatlama ünitesi elemanlarına sahip tesis, Oğuzlar ve çevre ilçelerdeki ceviz üreticilerine hizmet verecek.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..