TSGA Samsun Sosyal Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, Samsun ve çevre illerdeki sosyal girişimcileri, sosyal girişimcilik alanına ilgi duyan aktif vatandaşları ve sivil toplum alanından temsilcileri sosyal girişimcilik eğitimine davet ediyor!

17-18 Aralık 2019 tarihlerinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilecek eğitimlerde katılımcılar; sosyal girişimcilik ve aktif vatandaşlık, iş planı ve gelir modeli geliştirme, sosyal inovasyon, sosyal etki yönetimi ile Türkiye’den ve dünyadan iyi sosyal girişim örnekleri gibi konularda bilgi ve becerilerini geliştirecekler.

Başvuruların değerlendirilmesinde göz önünde bulundurulacak kriterler aşağıdaki gibidir:

  • Başvuru sahibinin Samsun ve çevre illerinde ikamet etmesi veya çalışmalar yapması,
  • Sosyal girişimcilik ile ilgili deneyim sahibi olması ya da motivasyonunun olması,
  • Yaklaşımı ve tecrübesiyle sosyal girişimcilik sektörünün gelişmesini destekleyebilecek niteliklere sahip olması,
  • 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda gerçekleştirilecek eğitime tam katılım sağlaması

Başvuru için tıklayınız.

Eğitim Tarihi: 17-18 Aralık 2019
Eğitim Yeri: Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Samsun
Son başvuru tarihi: 29 Kasım 2019-Cuma
Sorularınız için meltem.yilmaz@oka.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Not: Samsun dışından katılmak isteyenlerin ulaşım ve konaklama masrafları karşılanmayacaktır.

 

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi, “Sivil Toplum Destek Programı-Kamu ve STK’lar Arasında İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” altında yürütülmektedir. Program mali ve idari açıdan güçlü ve daha önce proje deneyimi olan sivil toplum kuruluşlarının geliştirecekleri ortaklıkları ve ağları destekleyerek, bu ortaklıklar ve ağlar vasıtasıyla kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Hibe programı kapsamında 10 sivil toplum kuruluşu yaklaşık 4.300.000 avro hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Sivil Toplum Destek Programı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II) 2014 bütçesinden finanse edilmektedir; T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi’dir.

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için sosyalgirisimcilikagi.org internet sitesini ziyaret edebilir ya da Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden @SosyalGirisimTR sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.


 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..