Kurumsal
 • Eurodesk Nedir?
   Eurodesk Nedir?

   Eurodesk, gençler için egitim ve gençlik alanlarindaki Avrupa firsatlari ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katilimi hakkinda bilgi saglayan “Avrupa Bilgi Aktarim Agi” olarak tanimlanmaktadir.

   Temeli 1990’da Iskoçya’da atilan Eurodesk Agi, Avrupa Komisyonunun bir inisiyatifi olup Brüksel’de bulunan Eurodesk Brussels Link (EBL) tarafindan koordine edilmektedir. EBL bir dernek statüsündedir.

   Eurodesk, sivil toplum kuruluslari, kamu kuruluslari ve üniversitelerden olusan 33 ülkede yer alan 1000’e yakin temas noktasi ile gençlere soru cevaplama hizmeti yaninda ihtiyaçlari olan bilgiyi, bilgilendirme araçlarini kullanarak verme çalismalarini basariyla yürütmektedir.

 • Eurodesk Türkiye
   Eurodesk Türkiye
   Tüm AB ve diger program ülkelerinde kurulmus olan Eurodesk, Türkiye'de Türk Ulusal Ajansi tarafindan 2008 yilinda faaliyete geçirilmistir. Eurodesk’in Türkiye aginda, Nisan 2016 itibariyla, 58 ilde 112 temas noktasi bulunmaktadir. Bu kurum ve kuruluslarin ag kapsamindaki faaliyetleri genel olarak asagidaki gibidir:
   Binlerce soruya anlik güncel, net, ücretsiz cevap
   Yüzlerce bilgilendirme toplantisi, seminer, konferans, stand çalismasi, okul ziyareti
   Imkanlari kisitli gençlerin ayagina giderek dahil etme stratejisi çerçevesinde ihtiyaçlari olan bilgiyi sunma
   Sosyal medya araçlarini kullanarak e-dahil etme stratejisi uygulama
    
 • Eurodesk Türkiye 2014 Stratejik Plani
   Eurodesk Türkiye 2014 Stratejik Plani

   Temas Noktalarinin kapasitelerinin artirilmasi, 2014 yilindan itibaren yürürlüge girecek olan yeni kusak AB Egitim ve Gençlik Programlarina (Erasmus+) yönelik gerek temas noktalarini hazirlama gerekse yeni programda Türk Ulusal Ajansi ile Eurodesk arasinda bilgilendirme alaninda etkin bir isbirligi saglanmasi amaciyla hazirlanmistir. Planda Eurodesk Türkiye yapilanmasina yönelik bir durum analizi yapilarak stratejik amaçlar ortaya konmus ve bu dogrultuda bir eylem plani hazirlanmistir.

 • Eurodesk Türkiye ve OKA
   Eurodesk Türkiye ve OKA

   Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, Türk Ulusal Ajansi’na yapmis oldugu basvurunun kabul edilmesiyle 2013 yili Aralik Ayi’ndan itibaren Eurodesk Temas Noktasi olmustur. OKA, edindigi yeni kimlikle Ulusal Ajans tarafindan yürütülen Gençlik Programlari’nin bölgede daha etkin ve efektif tanitimini gerçeklestirerek hali hazirda gençlere yönelik çalismalarina farkli bir boyut kazandirmayi hedeflemektedir.

   Ajans tarafindan Eurodesk Temas Noktasi olarak verilecek hizmetler su sekildedir;
   Ücretsiz soru cevaplama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve ziyaretle)
   Soru sahiplerine öneri ve yardim hizmetleri,
   Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erisimi saglanmasi,
   Egitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,
   Konferanslar, seminerler ve diger etkinliklerin düzenlenmesi,
   Kaynak materyallerin dagitilmasi,
   Gençlik Programi ile ilgili bilgilerin yayginlastirilmasi  
    
BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA