Kurumsal
 • Biz Kimiz
   Hakkimizda
   Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, 5449 sayili Kalkinma Ajanslarinin Kurulusu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkinda Kanun çerçevesinde “Kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluslari arasindaki isbirligini gelistirmek, kaynaklarin yerinde ve etkin kullanimini saglamak ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle, ulusal kalkinma plani ve programlarda öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak bölgesel gelismeyi hizlandirmak, sürdürülebilirligini saglamak, bölgeler arasi ve bölge içi gelismislik farklarini azaltmak” amaciyla, 10.11.2008 tarih ve 2008/14306 sayili Bakanlar Kurulu karariyla kurulmus bir kamu kurumudur.
    
   Agustos 2009’da Genel Sekreteri atanmis olan kurumumuz Ekim 2009’da ilk personel alimin gerçeklestirmistir. Merkezi Samsun’da yer alan Ajansimiz bugün Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde buluna Yatirim Destek Ofisleri ile bölgesine hizmet etmektedir.
BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA