Planlama
 • Onuncu Kalkinma Plani (2014-2018)
   Onuncu Kalkinma Plani (2014-2018)
   T.C. Kalkinma Bakanligi tarafindan hazirlanan 2014-2018 dönemini 
   kapsayan Onuncu Kalkinma Plani, ülkemizin 2023 hedefleri dogrultusunda, toplumumuzu yüksek refah seviyesine ulastirma yolunda önemli bir belge niteligi tasimaktadir. Onuncu Kalkinma Plani; yüksek, istikrarli ve kapsayici ekonomik büyümenin yani sira hukukun üstünlügü, bilgi toplumu, uluslararasi rekabet gücü, insani gelismislik, çevrenin korunmasi ve kaynaklarin sürdürülebilir kullanimi gibi unsurlari kapsayacak sekilde tasarlanmistir. Planda, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkinma süreci bütüncül ve çok boyutlu bir bakis açisiyla ele alinmis, insan odakli kalkinma anlayisi çerçevesinde katilimci bir yaklasim benimsenmistir..
 • Bölgesel Gelisme Ulusal Stratejisi 2014-2023
   Bölgesel Gelisme Ulusal Stratejisi 2014-2023 (Taslak)
   Bölgesel gelisme; ülke kalkinma politikasinin bölge ve kent 
   düzeyinde yapi taslarini olusturan; bölge ve yerel düzeyde farkli kesimlerden paydaslarin karar alma süreçlerine katilmasini ve kaynaklarini kalkinma yönünde birlikte harekete geçirmesini esas alan; bölgelerin rekabet gücünün artirilmasi ve bölgeler arasi gelismislik farklarinin azaltilmasi amaçlarini gözeten; yapisal ve temel bir politika olarak görülmektedir. Ayrica bölgeler arasinda ekonomik ve sosyal entegrasyonun güçlendirilmesiyle sinir ötesi isbirliklerinin gelistirilmesi, bölgesel gelismenin önemli rol oynayabilecegi hususlardir. Bölgesel gelisme amaçlarinin elde edilmesi ve ulusal kalkinmaya katkisinin artirilmasi yönünde, Bölgesel Gelisme Ulusal Stratejisi (BGUS), bölgesel gelisme ve bölgesel rekabet edebilirlik açisindan ulusal düzeyde koordinasyonu saglamak, mekansal gelisme ve sosyo-ekonomik kalkinma politikalari arasindaki uyumu güçlendirmek ve alt ölçekli (bölge ve il) plan ve stratejilere genel çerçeve olusturmak amaciyla Kalkinma Bakanligi tarafindan hazirlanmistir.
 • DOKAP Eylem Plani (2014-2018)
BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA