Zonguldak Heyeti Samsun Lojistik Merkezi’ni Ziyaret Etti

Samsun Lojistik Merkezi’ne (SLC) yönelik bir çalışma ziyareti kapsamında Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mustafa Ayhan İnanır’dan oluşan heyet 5 Şubat 2020 tarihinde Samsun'a geldi.

Heyet, 2011 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “Program Otoritesi” olduğu Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı’nda (BROP) sağlanan yeni bütçe imkânlarını etkili bir şekilde Samsun için kullanabilmek amacıyla Ajansımız tarafından hazırlanmış olan Samsun Lojistik Merkezi Projesi’nde incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Vekilimiz İ. Ethem Şahin'in de eşlik ettiği çalışma ziyaretinde SLC Genel Müdürü Temel Uzlu, heyete merkezin kuruluşu, çalışmaları ve işletme modeli hakkındaki sunumunu gerçekleştirdi.

Çalışma ziyaretine katılan Zonguldak heyeti adına açıklama yapan TSO Başkanı Metin Demir, “Zonguldak’ta kurulum çalışmaları devam eden Filyos Liman inşaatı ve Filyos Endüstri Bölgesi tamamlandığında, Endüstri Bölgesine komşu profesyonel bir Lojistik Merkezi ihtiyacı olacağını düşünmekteyiz. Bu kapsamda, faaliyetlerine devam eden Samsun Lojistik Merkezi’nin kuruluşu, çalışmaları ve işletme modeli hakkında bilgi sahibi olabilmek için Samsun'dayız” dedi.

SLC ziyareti karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ve çalışma alanlarının incelenmesiyle sona erdi.

Samsun programı kapsamında Zonguldak heyeti, Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak’a, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına ve Ajansımıza da ziyaretlerde bulundu.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..