Yeşil Göl Projesi’nde Yapım Çalışmaları Başlıyor

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Laçin İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından uygulanmakta olan “Yeşil Göl” başlıklı projenin ihale işlemleri tamamlanarak 12 Mayıs 2020 tarihinde yüklenici firmayla sözleşme imzalanmıştır.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından ay içerisinde yapım işlerine başlanılması planlanan projenin, 1 milyon 270 bin TL bedelle ihale edilen işi kapsamında; Çorum ili, Laçin ilçesi sınırlarında Köse Dağında orman içerisinde yer alan, eşsiz manzarası, bitki örtüsü ve doğal güzellikleriyle adeta “saklı cennet” olarak nitelendirilen Yeşil Göl Mesire Alanında restoran, kafeterya, yöresel ürün satış yerleri, çocuk oyun parkı, otopark, iskele, yapay şelale, yürüyüş yolu, koşu ve bisiklet yolları yapılması planlanmaktadır.

Bölgede Doğa Turizmini ve İstihdamı Canlandıracak

Yeşil Göl Projesinin 806.666,67 TL’si Ajansımız tarafından, eş finansmanı ise Çorum İl Özel İdaresi tarafından finanse edilmektedir.

Bölgede doğa turizminin ve istihdamın canlandırması amaçlanan bu projenin tamamlanması ile birlikte Yeşil Göl Mesire alanının, orman içerisinde ve göl kenarında yer alan, yakınlarında doğal şelalesi bulunan, doğa sporlarının ve kamp faaliyetlerinin yapılabileceği tek mesire yeri olarak bölgede cazibe merkezi olması beklenmektedir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..