YER-MEK Anket Çalışmaları Başladı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye’de Yerleşim Merkezlerinin Kademelenmesi (Yer-Mek): Ülke Yerleşme Merkezleri Sistemi” çalışmaları tüm Türkiye’de Kalkınma Ajansları ve kaymakamlıklar işbirliği ile uygulanmaya başladı.

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan TR83 Bölgesi’nde Ortak Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) koordinasyonunda 4 Ekim 2019’da başlayıp 30 Ekim 2019’a kadar uygulanacak olan Yerleşim Merkezlerinin Kademelenmesi Araştırması (YER-MEK) kapsamında köy, belde ve ilçelerdeki saha çalışmaları ile muhtarlarla anket çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Yerleşim Merkezlerinin Kademelenmesi Araştırması (YERMEK) ile Türkiye’de yerleşim yerleri arasındaki sosyo-ekonomik ilişki yapısının ve işleyişin belirlenmesi hedeflenmektedir. Saha uygulamaları öncesinde Ağustos ayı içerisinde Kalkınma Ajansları uzmanları, Ankara’da düzenlenen YER-MEK Araştırması uygulama eğitimine katılım sağlamış ve eğitimde Bakanlık tarafından gerçekleştirilen pilot çalışma ve sonrasında nihai hale getirilen internet tabanlı anket formunun kullanımı hakkında kalkınma ajanslarına bilgilendirme yapılmıştı.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..