Uygulamalı E-İhracat Danışmanlık Desteği Firma Ziyaretleri İle Hız Kazandı

Ajansımızca yürütülen Katma Değerli Üretim ve İhracat Sonuç Odaklı Program (SOP) faaliyetleri kapsamında Bölge illerimizde uygulanmaya başlanan “Uygulamalı E-ihracat Danışmanlığı Desteği” faaliyetleri Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat'ta yapılmaya başlanan firma ziyaretleri ile hız kazandı.

“Uygulamalı E-ihracat Danışmanlığı Desteği”, 24 Mayıs'ta faaliyetin ilk ayağı olan eğitimler ile başlamıştı. Firma ziyaretleri ise 14 Haziran'da Samsun’da yerleşik firmalara yapılan ziyaretler ile başlayıp, diğer illerde çalışmalarına devam eden firmalar ile devam ediyor.

Yıl boyunca sürecek danışmanlık faaliyetleri kapsamında bölgeden 20 firma Uygulamalı E-ihracat Danışmanlığı Desteğinden faydalanacak.

Danışmanlık desteği kapsamında Ajansımızın ilanına başvuruda bulunan ve belirli kıstaslara sahip bu işletmelere e-ihracat süreçleri, küresel pazaryerlerinde mağaza açılması, ödeme sistemlerinin kurulması, e-ihracat stratejisinin belirlenmesi, lojistik, ürün iade işlemleri gibi konularda ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek.

Faaliyetlerin tamamlanmasıyla, Orta Karadeniz Bölgesindeki işletmelerin e-ihracat kapasitesinin ve e-ihracatının artırılması amaçlanıyor.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..