Tokatlı Kadınlar “Kadının Gücü, Tokat’ın Gücü” Projesi İle Güçlenecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP), TR83 Bölgesinde, Ajansımız güdümüyle uygulanmaya devam ediyor.

SOGEP kapsamında 2020 yılında Bölgemizde altı (6) proje destek almaya hak kazandı. Tokat’ta uygulanacak “Kadının Gücü, Tokat’ın Gücü” projesinin sözleşme imza töreni, 2 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

1,6 Milyon TL bütçeye sahip projenin sözleşme imza töreni, Tokat Valiliği Toplantı Salonunda, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ile OKA Genel Sekreter V. İ. Ethem Şahin arasında, OKA Tokat Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve Uzman Hayrul Şen’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadın Girişimciliği ve İstihdamı Artırılacak

Başvuru sahibi olarak Tokat İl Özel İdaresi tarafından uygulanacak “Kadının Gücü, Tokat’ın Gücü” projesi ile Tokat ili merkezinde ve tüm ilçelerinde kurulan kadın kooperatiflerine kooperatifçilik, stratejik planlama ve iletişim, finansal yönetim ve muhasebe, pazarlama ve markalaşma, e-ticarete giriş ve mikro ihracat, güvenli gıda üretim teknikleri eğitimleri verilecek. Eğitimlerin yanı sıra kooperatiflerin atölyeleri için ihtiyaç duydukları makine ve teçhizat temin edilecek.

Kadınların mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefleyen proje, kadın girişimciliğini ve istihdamını da artıracak, ortak iş yapma kültürünü yerleştirerek ve kooperatiflerin kümelenmesine katkı sağlayacak.

 

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..