“Tekkeköy Sanayi İşletmeleri Dönüştürme ve İyileştirme Projesi” Proje Geliştirme Toplantısı Düzenlendi

2021 Yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında, Tekkeköy Belediyesi proje yetkilileri ile Proje Geliştirme Toplantısı düzenlendi.

18 Mart 2021 tarihinde düzenlenen toplantıya Tekkeköy Belediyesi Plan ve Proje İşleri Müdürü Tuncer Etli, Ar-Ge Müdürü Hakan Çiftçi ile Ar-Ge Uzmanı ve Proje Koordinatörü Ayla Keleş ve Ajansımız Program Yönetim Birimi Uzmanı Dursun Demir katıldı.

Proje, ilçe merkezinde dağınık şekilde yerleşmiş küçük üreticilerin verimli şekilde faaliyet gösterebileceği organize bir alanın oluşturulmasını hedefliyor. Toplantıda proje ile ilgili yönetim ve işletme modelinin belirlenmesi, projedeki yapıların işletmelerin ihtiyaç ve niteliklerine uygun olarak tasarlanması, ilgili bütçe ve mali tabloların hazırlanması hususları ele alındı.

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP)

Merkezi otorite olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen, Samsun’da proje geliştirme süreci ve başarılı bulunan projelerin uygulama sürecinden Ajansımızın sorumlu olduğu  Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı, ülke sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün kademeli olarak yönlendirilebilmesi için nispeten geri kalmış ve göç veren bölgelerde, bölgesel çekim merkezi niteliğini haiz şehirlerin katma değeri yüksek üretim, ihracat, istihdam, verimlilik ve teknoloji ve yenilikçilik kapasitelerinin artırılması amacı ile uygulanmaktadır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..