Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Bağlı İlgili ve İlişkili Kuruluşlar 2020 Yılı 2. Toplantısı Düzenlendi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının taşra teşkilatı, bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşları olarak il düzeyinde koordinasyonun sağlanmasına yönelik toplantılar gerçekleştirilmesi çerçevesinde 2020 yılının 2. toplantısı düzenlendi.

Toplantı Covid-19 salgını önlemleri kapsamında video konferans şeklinde gerçekleştirildi. 18 Haziran Perşembe günü yapılan toplantıya Ajansımız Genel Sekreter Vekili İ. Ethem ŞAHİN, DOKAP Başkanı Yusuf MENGİ, Samsun Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin ALTUNSOY, KOSGEB Samsun Müdürü Nebahat LİVAOĞLU, Samsun Teknopark Müdürü Dr. Buğra ÇOLAK, Samsun Merkez OSB Müdürü Hakan TÜTÜNCÜOĞLU, Kavak OSB Müdürü Ali İhsan UZUN, Çarşamba OSB Müdürü Mehmet DALGIÇ ve Havza OSB Müdürü ve TSO Başkanı Erkan ACAR katıldı.

Covid 19 salgının katılımcı kurumlar ve ilgili oldukları sektörler üzerine etkilerinin tartışılması kapsamında söz alınan toplantıda, Samsun ili kapsamında üretimde ciddi bir aksamanın olmadığı vurgulandı. Salgından azami korunmanın sağlanabilmesi açısından Samsun Teknopark ve OSB’lerde üretilen maske ve siperlik üretimlerinin hızlıca gerçekleştirildiği belirtildi.

Salgının etkileri göz önüne alınarak bir sonraki toplantının imkân olması halinde 3 ay sonra yüz yüze yapılmasına karar verildi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..