OKA Uzmanları Yerel ve Kırsal Kalkınma Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programına Katıldı

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğinde “Yerel ve Kırsal Kalkınma Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programı” düzenlendi.

Özyeğin Üniversitesi İstanbul Çekmeköy Yerleşkesi’nde, 9-13 Eylül 2019 tarihleri arasında bu yıl 6.sı düzenlenen programda 35 konuşmacı ile çeşitli kurum ve kuruluşlardan toplam 46 katılımcı yer alırken; programa Ajansımızı temsilen OKA Tokat Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve Çorum Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Tuğba Purtul katılım sağladı.

Yerel ve Kırsal Kalkınma Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programı’nda yerel ve kırsal kalkınmada güncel sorunlar ve alternatif yaklaşımlar, gastronomi ve yerel kalkınma, coğrafi işaretleme ekseninde kooperatifleşme, kırsal ve yerel kalkınmada uzmanlaşma ve teknolojik entegrasyon ile yerel kalkınmada sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon konuları ele alındı.

Programda ayrıca, “yerel kalkınma ekseninde gastronomi”, “coğrafi işaretleme ve kooperatifleşme deneyimleri”, “sosyal girişimciliğin yerel kalkınmaya etkisi” konu başlıklarıyla 3 panel; “kırsal ve yerel kalkınma projelerinde, uygulamalarında boşluk analizi”, “stratejik değerlendirme, çıkarılması gereken dersler, sosyal girişim modellerinin yaratılması” konu başlıklarıyla 2 atölye çalışması düzenlenip, gastronomi, sosyal girişimcilik ve inovatif yaklaşımları yerinde deneyimlemek üzere Narköy/Kandıra/Kocaeli’ye teknik gezi gerçekleştirildi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..