OKA Uygulamalı E-İhracat Danışmanlık Desteği Devam Ediyor

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından yürütülen Katma Değerli Üretim ve İhracat Sonuç Odaklı Program (SOP) faaliyetleri kapsamında Orta Karadeniz Bölgesi'nde uygulanan "Uygulamalı E-İhracat Danışmanlığı Desteği" devam ediyor.

E-ihracata başlamamış fakat bu konuda çalışma eğilimi olan firmaların e-ihracat altyapılarının hazırlanması, kontrol süreçleri, pazar analizleri, karlılık analizlerinin yapılarak doğru pazar, hedef kitle ve operasyonel süreçler ile farklı pazarlarda, pazarlama ve reklam aşamaları ile satışa hazır duruma getirmek faaliyetin hedefleri arasında yer alıyor. Ayrıca, uluslararası e-ticaret platformlarında da mağazalarını aktif hale getirerek firmalara kendi istek ve olanakları doğrultusunda destek veriliyor.

Mayıs-Haziran aylarında Bölge illerinde gerçekleşen faaliyetin ilk ayağı olan ikişer günlük eğitimlerde  "E-Ticaret ve E-İhracat Temel Bilgiler ve Pazar Analizi", "Devlet Teşvikleri- Lojistik Süreçler ve E-İhracata Uygun E-Ticaret Altyapısı", "Pazarlama Araçları ve Marka Bilinirliği", "Sosyal Medya Reklamcılığı ve Stratejiler" konuları işlendi.

Ekim ayında yapılan yüz yüze ziyaretlerde ise uluslararası e-ticaret platform hesabı açan firmalara yönelik bu platformlardaki pazar analizleri, karlılık analizleri, lojistik ve maliyet analizlerinin yapılması ile platformlara ürünlerin yüklenmesi konusunda bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi. Ayrıca, KOSGEB e-ticaret desteğine başvuru yapacak olan firmalara örnek proje paylaşımı yapıldı.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..