OKA İhracat Danışmanlığında Firmalar Pazarlama Faaliyetlerine Başladı

Ajansımızın “Uygulamalı İhracat Danışmanlığı” faaliyetinde beşinci çalışma dönemi geride kaldı. Gelinen noktada danışmanlık alan firmalar pazarlama faaliyetlerine başladı.

Katma Değerli Üretim ve İhracat Sonuç Odaklı Programı (SOP) kapsamında yürütülen faaliyetin bu aşamasında, pazarlama faaliyetlerine başlayan firmaların pazarlama süreçleri danışmanlar eşliğinde takip ediliyor.

Öte yandan ihracat sürecinde firmaların kapasite gelişimini sağlayacak çalışmalar devam ediyor. Bu dönemde ihracat pazarına hazırlanan ve pazarda yer almaya başlayan firmaların fiyat stratejileri, güvenli ödeme yöntemlerinin kullanılması ve ödeme yaklaşımlarına dair senaryolar ile ihracat yazışmaları şablonları üzerinde çalışıldı.

Mikro ihracat ve süreçleri, mikro ihracat ile konvansiyonel ihracat arasındaki farklılıklar ve mikro ihracatın üstünlükleri hakkında detaylı bilgilerin aktarıldığı firma görüşmelerinde, güçlü ve zayıf yönlerin analizi yapıldı.

Faaliyetin yeni dönemi, firmaların ofis operasyonlarına yoğunlaşıp, iş ve yetki tanımlarının belirlendiği ve dijital pazarlama süreçlerinin geliştirildiği bir dönem olacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..