OKA Ev Sahipliğinde ‘Alternatif Turizm’ Temalı Tecrübe Paylaşımı Toplantısı Düzenlendi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüz tarafından 26 kalkınma ajansı ve Bölge Kalkınma İdareleri farklı tema ve sektör çalışma alanlarına yönelik çalışmalar yapmak üzere birbirleriyle eşleştirilmişlerdir.

Bu kapsamda Bölgemizi kapsayan ‘Alternatif Turizm’ temalı tecrübe paylaşım toplantısı Ajansımız ev sahipliğinde 12-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenmiştir. Toplantıya Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) uzmanları katılım sağlamıştır.

Program Samsun’da Genel Sekreterimiz Mevlut Özen’in ve Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı ve Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş’ın da katılımıyla Alternatif Turizm alanında yürütülen çalışmalara dair tecrübe paylaşımı sunumları ve işbirliği değerlendirmeleri ile başlamıştır. Ardından Samsun, Amasya ve Çorum’da Alternatif Turizm alanında başarılı olmuş iyi uygulama örneklerinin ziyaret edilmesiyle devam etmiştir.

Tecrübe Paylaşımı Toplantısında Samsun Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla Samsun’da 2010 OKA Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Projeleri Mavi Işıklar Engelliler Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, bunun yanı sıra Amisos Tepesi Rekreasyon Alanı, Doğupark, Bandırma Plajı ve Sukay Rekreasyon Alanları, Karavan Kamping Alanı; Amasya Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla Amasya’da 2016 OKA Güdümlü Projesi Yeşilırmak Kauçuk Bent Projesi ve yine OKA tarafından desteklenmiş projelerden Saraydüzü Kışlası, Bimarhane, Şehzadeler Gezi Yolu, II. Bayezid Han Külliyesi; Çorum Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla Çorum’da OKA Küçük Ölçekli Altyapı Turizm Mali Desteği kapsamındaki projelerden Budaközü Vadisi, Boğazkale-Hattuşa Ören Yeri ile konaklamalı müzecilik örneği Çorum Müzesi ziyaret edilmiştir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..