OKA Ekim Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2019 yılı Ekim ayı Yönetim Kurulu Toplantısı 31 Ekim 2019 tarihinde Tokat’ta gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında ve Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi ve Samsun Valisi Osman Kaymak’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Erarslan, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Av. Erol Duyum, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Genel Sekreterimiz Mevlut Özen ve Ajans temsilcilerimiz katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Amasya Valisi Dr. Osman Varol şöyle konuştu:

“Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları,

“Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansımızın 2019 yılı Ekim ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bilindiği üzere, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teklif Çağrıları kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam hibe kaynak tutarı 34.000.000 ₺ olup, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 21.000.000 ₺; Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı için 7.000.000 ₺ Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 6.000.000 ₺ hibe kaynak sağlanması öngörülmüştür. Proje başvuruları 9 Eylül 2019 tarihinde sona ermiş ve sonrasındaki yaklaşık altı haftalık süre zarfında değerlendirme süreci ilgili mevzuata uygun şekilde tamamlanma aşamasına gelmiştir. Bugün burada bu süreci gözden geçirdikten sonra desteklere ilişkin olarak Yönetim Kurulumuzun nihai kararının en kısa sürede Ajansın web sitesinde ilan edilmesi planlanmaktadır. Sonuçların tüm kurum ve kuruşlarımızla beraber bölgemize hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu süreçte Ajansın çağrılarına ilgi göstererek proje hazırlayan tüm kurum ve kuruluşlar ile onların değerli personeline bir kez daha teşekkür ediyoruz ve hepsine üstün başarılarının devamını diliyoruz.”

Sayın Valimiz sözlerini “Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Sayın Tokat Valimize, Belediye Başkanımıza ve Ticaret Sanayi Odamıza bir kez daha teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” diyerek sonlandırırken, toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..