OKA Destekli “Mesleğimi Keşfediyorum” Projesi Tamamlandı

Ajansımızın 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mesleğimi Keşfediyorum” projesi tamamlandı.

Bütçesi 167.604 TL olan proje kapsamında, 2018 yılında hizmete girmiş ve öğrencilere ve öğretmenlere kodlama, robotik, 3D Tasarım ve üretim eğitimleri vermeyi sürdürmekte olan Bafra Kodlama Merkezi (KodlaBafra) binasına “Merkezi Bilişim Meslek Atölyesi ve Uzaktan Eğitim Sınıfı” kuruldu.

Merkezi Bilişim Meslek Atölyesi

Merkezi Bilişim Meslek Atölyesi; 25 Bilgisayar, 30 Robotik Set, Renkli Yazıcı, 3D Yazıcı, Drone, Hareketli Kamera, Elektronik ve Lehim Setlerinden oluşuyor. Bu atölye ile yeni dönemde öğrencilere ve öğretmenlere Yazılım, Robotik, Fotoğraf ve Video düzenleme eğitimleri verilecek.

Atölyede yetişecek öğrencilerin aldıkları mesleki eğitimle potansiyellerini ve mesleklerini keşfetmelerini, geleceğin mesleklerine yetişmiş insan gücü oluşturmasını, ülkemizin sanayi ve teknoloji alanında görev alacak uzman personeller ve ara elemanlar olarak yetişmesini, gelecekte oluşacak yeni iş alanlarına hazır olmasını sağlamak amaçlanırken; milli teknolojinin üretilmesine katkı sağlamak, ülkemizdeki patentli proje sayısını artırmak, geleceğin teknolojisine hâkim gençler yetiştirmek, sanayimizin teknik uzman ihtiyacının azaltılmasını sağlamak, bölgemizdeki işsizlik oranının azaltılması, bölgemizdeki istihdam imkânlarının artırılması, bölgemizdeki işletmelerin iş hacimlerinin büyümesine katkı sağlamak, ülke ekonomisine katkı sağlamak, ülkemizin ve bölge insanının refah düzeyinin yükseltilmesi ve ülkemizin kalkınmasını sağlamak hedeflenmektedir.

Uzaktan Eğitim Sınıfı

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Mart ayından itibaren görülmeye başlanan Koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitim döneminde beliren ihtiyaca göre projede Bafra Kodlama Merkezi binasında Uzaktan Eğitim Sınıfı da yapılmasına karar verildi. Uzaktan Eğitim Sınıfında örgün eğitim döneminde de öğretmenler tarafından öğrencilerin derslerine destek olması amacıyla videolar çekilecek; ayrıca verilen eğitimlerin daha fazla kişiye ulaşması sağlanacak. Bu amaçla Uzaktan Eğitim Sınıfı için Aydınlatma, Sabit Kamera, Doküman Kamera, Mikrofon, Yeşil fon perde alındı.

Atölyelerin kurulumuyla 7 aylık sürecin ardından tamamlanan “Mesleğimi Keşfediyorum” Projesi ile Bafra Kodlama Merkezi yeni dönemde yenilenen yapısıyla hizmet vermeye devam edecek.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..