OKA Desteğiyle Merzifon’dan Rusya'ya İhracat Başladı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) TR83 Bölgesi’nde daha önce hiç ihracat yapmamış 20 firmaya ihracat yaptırmak amacıyla başlattığı Uygulamalı İhracat Danışmanlığı’nın olumlu sonuçlarını almaya başladı.

Uygulamalı İhracat Danışmanlığı desteğinden yararlanan Nesil Gıda, Merzifon’da “Öncüller” markasıyla ürettiği marmelatları Rusya’nın Krasnodar bölgesindeki firmaya ihraç etmeye başladı.

Merzifon’da marmelat üretimi yapan Nesil Gıda firması Rusya’nın Krasnodar Bölgesi’nden “000 Ratatuy” firması ile 20 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelmişti. Olumlu geçen görüşmelerin ardından anlaşma yapan firmalar arasındaki ilk ticari faaliyet 5500 kavanoz marmelat ihracatı üzerine gerçekleşti.

İlk ihracat deneyimlerine ilişkin açıklamada bulunan Nesil Gıda firma yetkilisi Erol Öncül, Uygulamalı İhracat Danışmanlığı sayesinde başladıkları dış ticaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, desteklerinden ötürü OKA’ya teşekkürlerini iletti. Öncül, iş birlikleri noktasında temasların sürdürülmesi için çalışmalarına devam edeceklerini de söyledi.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..