OKA Desteğiyle 9 Firma Markalaşma Tescil Sürecini Tamamladı

Ajansımızın 2020 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan “KOBİ’ler Markalaşıyor, Zile Büyüyor” Projesiyle 9 firma markalaşma tescil sürecini tamamladı.

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun marka eğitimi verdiği, Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen proje çerçevesinde, markalaşma tescil süreci tamamlanan 9 firmaya marka tescil belgeleri, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından teslim edildi. 

Teslim törenine, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necati Bice, marka tescil belgesi alan firma yetkilileri ile sınırlı sayıda davetli katılım sağladı.

Prof. Asan, törende yaptığı konuşmada, Zile Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen projeyi, özellikle markalaşma sürecinin başlangıç aşaması olan tescil ve sonrasındaki gelişim aşamasını da içermesi açısından önemli ve değerli bulduğunu ifade etti. Ülkemizde marka başvuru ve tescil sayılarının oldukça yüksek olduğunu  söyleyen Prof. Asan, markalaşmada asıl başarıyı tescil sonrası yapılacak markalaşma çabalarının getireceğine dikkat çekti.

Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necati Bice de projenin, Zile’nin firmalarının markalaşmasına sağladığı katkılar yönünden kendilerini heyecanlandıran bir proje olduğunu belirterek, 100 yılı aşkın geçmişe sahip firmalarımızdan küresel markalar çıkarılabileceğine ilişkin temennisini dile getirdi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..