OKA Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) 2019 yili Agustos ayi Yönetim Kurulu Toplantisi 29 Agustos 2019 tarihinde Çorum’da gerçeklestirildi.

 

Yönetim Kurulu Baskanimiz Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un baskanliginda ve Çorum Valisi Sayin Mustafa Çiftçi’nin ev sahipliginde gerçeklestirilen toplantiya, Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak, Yönetim Kurulu Üyeleri Amasya Belediye Baskani Mehmet Sari, Çorum Belediye Baskani Dr. Halil Ibrahim Asgin, Amasya Il Genel Meclis Baskani Zeki Erarslan, Çorum Il Genel Meclis Baskani Osman Günay, Çorum TSO Baskani Çetin Basaranhincal, Samsun TSO Baskani Salih Zeki Murzioglu, Tokat TSO Baskani Dr. Ali Çelik, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve OKA temsilcileri de katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Amasya Valisi Dr. Osman Varol söyle konustu:

 

“Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansimizin 2019 yili Agustos ayi Yönetim Kurulu toplantisini gerçeklestirmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

Bilindigi üzere 2019 yili proje teklif çagrisi kapsaminda toplamda 34 Milyon TL hibe kaynak tahsis edilen 3 adet mali destek programini kamuoyuna açikliyoruz. Bunlar sirasiyla, “Turizmin Gelistirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Yatirimlarina Mali Destek Programi”, “Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi” ve “Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi” olarak odak konu ve isimleri belirlenmis mali destek programlarimiz için proje teklif çagrilari 17.06.2019 itibari ile kamuoyuna duyurulmus ve Amasya, Tokat ve Çorum illerimizde ve ilçelerinde bilgilendirme ve tanitim toplantilari gerçeklestirilmistir. Toplantilara program hedef kitlesinde bulunan kamu kurum ve kuruluslari, meslek liseleri, birlikler ve kooperatiflerden Amasya’da 151 kisi, Çorum’da 105 kisi, Tokat’ta 149 kisi ve Samsun’da 133 kisi olmak üzere toplam 538 kisi katilmistir. Projeler için Kalkinma Ajanslari Yönetim Bilgi Sistemi (KAYS)  (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) üzerinden son basvuru tarihi 09.09.2019 Saat 23:59’dur. Basvuru sahiplerinin, proje basvurularini ajansin proje teklif çagrisi ilaninda belirtilen son kabul tarih ve saatine kadar KAYS üzerinden yapmasi zorunludur. Proje sunmak üzere hazirlik yapan tüm kurumlarimiza, paydaslarimiza ve personeline ilgilerinden ve katkilarindan dolayi tesekkür ediyorum ve kamuoyu ile birlikte kendilerine son basvuru tarihini bir kez daha hatirlatmanin yararli olacagini düsünüyoruz.

 

Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

Bu toplantimizda Kalkinma Ajansimiz tarafindan uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programlari ile 2019 yilinda Ajansimiz eliyle veya onun destekleriyle diger kurum ve kuruluslarimiz ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglayabilecek diger çalismalar ve yeni uygulamaya konulmasi planlanan mali destek programlari hakkinda istisareler yapacagiz. Bugün toplantimizda ayrica, uygulanmakta olan fizibilite destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatirim Destek Ofislerimizin çalismalari da ele alinacaktir. Elbette varsa yasanan aksakliklara iliskin alinmasi gereken tedbirler de görüsülecektir.”

 

Sayin Valimiz sözlerini “Son olarak, bu toplanti vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantimiza katilan Sayin Valilerimize, Belediye Baskanlarimiza, Il Genel Meclisi Baskanlarimiza, Ticaret ve Sanayi Odasi Baskanlarimiza katilim ve desteklerinden dolayi bir kez daha tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahipliginden dolayi Sayin Çorum Valimize ve Belediye Baskanimiza ve Ticaret Sanayi Odamiza bir kez daha tesekkür ediyor ve Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirlara vesile olmasini diliyoruz.” diyerek sonlandirirken; toplanti gündem maddelerinin görüsülmesi ile sona erdi.

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..