Nevşehir Eğitim Ve Çalıştay Programı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanligi Kalkinma Ajanslari Genel Müdürlügümüzün koordinasyonunda ve Ahiler Kalkinma Ajansi (AHIKA) ev sahipliginde 5-6 Agustos 2019 tarihlerinde Nevsehir’de “Kalkinma Ajanslari Nevsehir Egitim ve Çalistay Programi” düzenlendi.

 

Türkiye’deki 26 Kalkinma Ajansindan uzmanlarin ve Kalkinma Ajanslari Genel Müdürlügümüzün de yer aldigi programa Ajansimiz adina Amasya, Çorum, Samsun Tokat Yatirim Destek Ofisi uzmanlarimiz katilim sagladi.

 

Programin ilk günü açilis konusmalari ile basladi. Açilis konusmalarinda ilk sözü alan Ahiler Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Bekir Varol ülke çapinda faaliyet gösteren 26 kalkinma ajansi temsilcilerini diger ilgili kurumlardan temsilcileri bölgelerinde agirlamaktan mutlu olduklarini ifade ederek, iki günlük programin basarili geçmesi temennisinde bulundu.

 

Açilis konusmasinin ardindan söz alan Kalkinma Ajanslari Koordinasyon Dairesi Baskani Ahmet Simsek programin amaci, önemi ve Kalkinma Ajanslari Genel Müdürlügü’nün çalismalari hakkinda bilgi verdi.

 

Program, yatirim destek ofisi uzmanlarindan olusan grubun “ATLAS Cografi Bilgi Sistemleri Egitimi”, planlama, programlama ve koordinasyon birimi uzmanlarindan olusan grubun, “Kalkinma Ajanslari Kitapligi Projesi Çalistayi” ile devam ederken; ilk gün E-TUYS Egitimi ve Ahiler Kalkinma Ajansi tarafindan belirlenen ve Nevsehir’de faaliyet gösteren sektörlerinde öncü firmalarinin ziyaret edilmesi ile sona erdi.

 

Harita Okumaciligi ve Korunan Alanlar Rejimi egitimi ile baslayan programin ikinci gününe Kalkinma Ajanslari Genel Müdürümüz Sayin Baris Yeniçeri de katildi. Ilk olarak Ahiler Kalkinma Ajansi personeli ile biraya gelerek degerlendirmelerde bulunan Yeniçeri ardindan Kalkinma Ajanslari Egitim ve Çalistay Programinda katilimcilara seslendi. Yeniçeri, konusmasinda; tüm Türkiye’deki ajanslarin böyle programlarda bir araya gelmelerini önemsediklerini belirterek, 2020’de daha aktif, daha dinamik, kurmay ajans vizyonu ve durusuna layik olmayi hedeflediklerini ifade etti, “Hep birlikte çalisarak, bölge düzeyinde ve her düzeyde üreterek bize saglanan kaynaklarin hakkini verelim” seklinde konustu. 

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..