MINDtheGaps Projesi Başladı

Portekiz, Porto Üniversitesi’nin başvuru sahibi olduğu, Bulgaristan ve Norveç ortakları ile birlikte Türkiye’den Ajansımızın ortak olduğu MINDtheGaps Projesi başladı.

5-6 Mart 2020 tarihlerinde Porto Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen başlangıç toplantısı ile uygulanmaya başlanan proje, iki yıl süresince devam edecek.

MINDtheGaps Projesi Başlangıç Toplantısı’na proje lideri Porto Üniversitesi (UPORTO/CIIE) ile ortaklar olarak Ajansımız, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) temsilcileri ve Portekiz’den APLOAD Firması, Norveç’ten Inland Norway University of Applied Sciences (INN University) ve Skype aracılığıyla Bulgaristan’dan Know & Can Association temsilcileri katılım sağladı.

 

MINDtheGaps Projesi

Avrupa Birliği Gençlik Politikası (2019-2027) önceliklerinden Yakala, Birleştir ve Güçlendir, genç insanların yenilikçilik, kalite ve farkındalıklarını gençlik çalışmaları ile güçlendirmeyi hedeflemektedir. 

MINDtheGaps Projesi bu stratejik amaca katkı sağlamak amacıyla, 15-18 yaş aralığındaki devlet koruması altındaki genç insanların yenilikçi eğitimler ile (Sosyal Medya Okuryazarlığı kapsamında, medya edebiyatı, kritik düşünebilme yetkinliği) bilgi ve işbirliği düzeylerini geliştirebilmeyi, medya okuryazarlığı ile sosyal içerme ve sosyal bütünleşmeyi sağlamayı, ortak dijital medya platformlarında değerler oluşturabilmeyi amaçlamaktadır. Proje ayrıca bu amaç doğrultusunda oluşturacağı gençlik medya okuryazarlığı uygulamalı el kitabı, açık eğitim kaynakları, değerlendirme/ölçme dokümanları gibi çıktıları eğitim kurumlarında araçlara dönüştürme modeli üzerinde çalışacaktır.

Proje hakkında daha fazla bilgi için proje web sitesi ziyaret edilebilmektedir.

MINDtheGaps Web Sitesi: http://digitaliteracy.eu/mindthegaps/

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..