MINDtheGaps “Bize Hikâyenizi Anlatın” Yarışması Başladı

Ajansımızın ortağı olduğu uluslararası MINDtheGaps Projesi kapsamında, 15-18 yaş arasındaki gençlere yönelik “Bize Hikâyenizi Anlatın” (Tell Us Your Story) Yarışması başlamıştır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle, neredeyse her ülkede sıkı tedbirler uygulanmıştır. Ülkemizde "Hayat Eve Sığar" sloganıyla uygulanan bu kısıtlama döneminde, dijital teknolojiler aracılığıyla yetişkinler iş ve sosyal hayatlarını sürdürmeye çalışırken, gençler ve çocuklar da okullarından ve dışardaki sosyal hayatlarından uzak kaldıkları bir sürece adapte olmak durumunda kalmıştır.

Bu bağlamda medya okuryazarlığının geliştirilmesine yönelik olarak yürütülen MINDtheGaps Projesi tarafından, ANP (Ulusal Öğretmenler Birliği, Portekiz) ile birlikte “Bize Hikâyenizi Anlatın” Yarışması tasarlamıştır.

Yarışma, “Hayat Eve Sığar” döneminde dijital teknolojinin kullanımı hakkında hikâyelerini dünyaya anlatmak isteyen 15-18 yaşındaki öğrencileri aramaktadır.

Belirlenen kurallar çerçevesinde, gençlerin bilgi ve iş birliği düzeylerini artırarak problem çözme becerisi kazanma; medya okuryazarlığı ile eleştirel düşünme becerilerini geliştirme konularında proje hedeflerini yansıtacak en orijinal videoyu ödüllendirecek olan yarışmaya katılmak için 15-18 yaş arasında olmak ve MINDtheGaps projesinin uygulandığı ülkelerden Portekiz, Bulgaristan veya Türkiye’de ikamet etmek gerekmektedir.

Videolarda, Hayat Eve Sığar döneminde dijital teknolojilerin kullanımına yönelik yaşanan deneyim, çevrimiçi eğitim ve yaşamın olumlu ve olumsuz yönleri ayrıca salgın sürecindeki sağlık durumu ile haklara da yer verilebilecektir.

Başvuruları 15 Haziran 2020 – 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında açık olacak yarışma ile ilgili Türkçe detaylı bilgilere ve katılım koşullarına www.oka.org.tr web sitesinde https://www.oka.org.tr/mindthegaps/bize-hikayenizi-anlatin-yarismasi bağlantısı üzerinden ulaşılabilmektedir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..