Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz Amasya’yı Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere 21 Ağustos 2020 tarihinde Amasya ilindeydi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Üyesi, Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve siyasi parti temsilcileri ile görüşen Yavuz, kentte Amasya Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi, Hazeranlar Konağı, Bayezid İl Halk Kütüphanesi, Yazma Eserler Kütüphanesi gibi kültür ve turizm açısından kıymetli birçok noktayı ve Amasya Yatırım Destek Ofisi'ni ziyaret etti.

Amasya YDO’yu ziyaretinde Sayın Yavuz, önemli bir kültür ve turizm destinasyonu olan Amasya'da Ajansımızın yürüttüğü projeler ve çalışmalar hakkında Genel Sekreter Vekili İ. Ethem Şahin’den bilgi aldı.

Turizm Sektörü Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Amasya ziyareti kapsamında Yavuz, Vali Mustafa Masatlı ile birlikte ildeki turizm sektörü temsilcileriyle de bir araya geldi.

Toplantıya, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkan Vekili Celil İnce, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, siyasi parti temsilcileri, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, OKA Genel Sekreter Vekili İ. Ethem Şahin ile Amasya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Erdin Güden ve turizm sektöründen katılımcılar katıldı.

Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz konuşmasında, Amasya’nın kültür ve turizm alanında tüm plan ve programını hazırladığını ve elinde somut bir yol haritası olduğunu belirtirken, bu sebeple bakanlık olarak Amasya’nın turizm sektöründe iyi bir konuma erişmesi için hep birlikte çalışacaklarını vurguladı.

Toplantıda konuşma yapan Vali Mustafa Masatlı ise “Amasya ilimizin ve özellikle Merkez ilçemizin turizm sektörü açısından önemi hepimiz tarafından bilinmektedir. Tabii ki kültürel ve turizm değerlerinin olması sadece tek başına bir anlam ifade etmemekle birlikte önemli olan bu değerin turizm sektörüne kazandırılmasıdır.

Amasya birçok ilin sahip olmadığı ölçüde tarihi ve kültürel değerlere sahip. Bu sebeple iyi bir planlama ve destekle ülkemizin turizm sektöründen yüksek bir pay alacaktır. Bunun için tüm paydaşlarımızla birlikte gereken çalışmaları birlikte yürüteceğiz.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Özgül Özkan Yavuz’un ilimizi ziyareti bu bakımdan çok önemli. Kendileriyle ilimizin bu alanda ihtiyacı olan destek ve teşvikleri görüşüp, fikir alışverişinde bulunarak Amasya’yı turizm alanında hak ettiği noktaya çıkarmayı hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Amasya turizmine yönelik gelişmelerin ele alındığı toplantı, değerlendirmeler, fikir alışverişleri ve soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..