Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti National Geographic Türkiye’nin Ağustos Sayısında

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Türkiye’nin en iyi korunmuş sulak alanlarından biri Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Ajansımızın katkılarıyla National Geographic Türkiye dergisinin Ağustos sayısında yer aldı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Kültür ve Doğa Turizmi Ekseninde Şehirlerin Markalaşması Sonuç Odaklı Programı kapsamında bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılarak, bölgenin turizm hizmet altyapısına ilişkin yatırım ve faaliyetlerin desteklenmesi yoluyla bölgede turizmin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Bu amaçla turizme yönelik tanıtım materyal hazırlıklarına devam eden Ajansımız, Bölgemizin en önemli doğal varlıklarından biri ve OKA Güdümlü Proje Desteği kapsamındaki “Kızılırmak Deltası Doğal Yaşam Eksenli Kalkınma Projesi” ile altyapı eksiklikleri büyük ölçüde giderilmiş olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ile ilgili tanıtım içeriğinin National Geographic Türkiye dergisinin Ağustos sayısında yayımlanmasını sağladı.

Bölgeden fotoğraf sanatçılarına ait fotoğraflarla zenginleştirilmiş Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti tanıtım içeriğinin yer aldığı National Geographic Türkiye dergisine dijital platformlardan veya basılı olarak ulaşılabilmektedir.

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..