Kalkınma Kütüphanesi Yayında

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tasarlanan “Kalkınma Kütüphanesi” web sitesi kullanıma açılmıştır.

Kalkınma Kütüphanesi, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı 26 kalkınma ajansının kuruluşundan günümüze plan, program, strateji, analiz raporları vb. niteliğinde hazırlamış olduğu dokümanlara, internet üzerinden tek bir platformdan kolayca ulaşılmasını sağlayan interaktif sitedir.

Sitede bir dokümanın detay sayfasına ulaşıldığında ilk etapta dokümanın özeti görüntülenmektedir. Sitenin sol kısmında bulunan işlevsel butonlar ile dokümanlar Google Drive uygulamasına kaydedilebilmekte, doküman bilgisayara indirilebilmekte, seçilen doküman çevrimiçi olarak görüntülenebilmekte ya da doküman sıkıştırılıp daha düşük boyutta indirilebilmektedir. Aynı sayfa üzerindeki seçeneklerden doküman sosyal medya platformundan kolayca paylaşılabilmekte ya da e-posta ile gönderilebilmektedir. 

Yenilikçi yöntemlerle tasarlanıp, geliştirilen Kalkınma Kütüphanesi aynı zamanda intihal.net uygulaması ile entegre olarak çalışmaktadır. Böylece üretilmiş dokümanlara yönelik benzerlik oranını tespit etmektedir.

Tüm kalkınma ajansları ile birlikte Ajansımızın da geniş doküman envanteri ile katkı verdiği Kalkınma Kütüphanesine “www.kalkinmakutuphanesi.gov.tr” adresinden ulaşılabilmektedir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..