Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Heyeti Güdümlü Projeleri Yerinde İnceledi

Kalkinma Ajanslari Genel Müdürlügü Uzmanlari Filiz Alsaç ile Kadriye Gül Yesilkaya Amasya, Samsun ve Tokat’ta Ajansimizin destegiyle uygulanmasi planlanan güdümlü projeleri yerinde ziyaret etti.

 

Ziyarette Genel Müdürlük uzmanlarina, Genel Sekreterimiz Mevlut Özen, Izleme ve Degerlendirme Birim Baskani Mesut Kiliç, Amasya Yatirim Destek Ofisi Il Koordinatörü Erdin Güden, Tokat Yatirim Destek Ofisi Il Koordinatörü Mehlika Dicle ile OKA uzmanlari eslik etti.

 

26-27 Agustos 2019 tarihlerinde gerçeklestirilen ziyaretler kapsaminda Amasya’da “Alti Köy Yenilenebilir Enerji Eksenli Gelisim ve Tarimda Dönüsüm Projesi”, Samsun’da “Samsun Ticaret Borsasi Özel Gida Kontrol Laboratuvarinin Kapasitesinin Gelistirilmesi Projesi”, Tokat’ta “Akdag’in Zirvesinden Kazovaya Kirsal Turizm Rotasi Projesi” ile 2016 Yili Turizm Mali Destek Programi’nda uygulanan Canikli Konagi, Yüksek Kahve-Demokrasi Müzesi, Gölün Büyüsü, Ballica Kir Lokantasi projeleri incelendi. Ayrica Ajansimizin devam eden çalismalari hakkinda bilgi alinip, proje sahibi kurum ve kuruluslarin yetkilileri ile görüsmeler yapildi ve uygulama sahalari degerlendirildi.

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..