IPA 2021-2027 Dönemi Toplantısına Katılım Sağlandı

Ajansımız, Sivil Toplum Diyaloğu ve Sivil Toplum Destek Programlarının Uygulanmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi kapsamında T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü organizasyonunda 16 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen “Kalkınma Ajanslarının Sivil Toplum Alanında Yürüttüğü Çalışmalar ve AB Mali Yardımları Kapsamında Hayata Geçirilebilecek Projelere İlişkin Danışma Toplantısı’na katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmalarını T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Sn. Barış YENİÇERİ ve T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sn. Barış ÖZCAN gerçekleştirdi. 

Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yapılan Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) 2021-2027 yeni dönemine ilişkin sunumu takiben, ANKARAKA, AHİKA, DAKA, İSTKA, İZKA, OKA ve TRAKYAKA bugüne sivil toplum alanında gerçekleştirdikleri faaliyetleri katılımcılarla paylaştılar.

Toplantı STK’ların ihtiyaç ve sınırlılıkları, STK’lar ile işbirliği durumu, STK’ların yerel kalkınmadaki rollerinin güçlendirilmesi, AB Mali Yardımları ve Birlik Programları kapsamında işbirliği olanakları ve geliştirilebilecek projeler konularında gerçekleştirilen arama çalıştayı ve çalıştayın sonuçlarının paylaşılması ile devam etti.

Önümüzdeki dönemde sivil toplum alanında Kalkınma Ajanslarının yürüteceği çalışmalara ilişkin yol haritasının belirlenmesinin ardından, toplantının kapanış konuşmaları gerçekleştirildi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..