Girişimcilik Temalı Kalkınma Ajansları Eşleştirme Programı Etkinliğinde Yer Aldık

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen “Kalkınma Ajansları ve Bölge Kalkınma İdareleri Eşleştirme Programı” kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde düzenlenen  "Girişimcilik" temalı tecrübe paylaşım toplantısına katıldık.

2 günlük programa Ajansımız uzmanları ile birlikte aynı tema çerçevesinde eşleştirilmiş olan Mevlana Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları da katıldı.

Programda Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi’nin yürütmekte olduğu TechAnkara Proje Pazarı, Hızlandırıcı Programı, Mentörlük Programı, Yerli Tedarik İşbirliği Programı ve Girişim Merkezi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Yapılan tecrübe paylaşımının ardından Teknopark Ankara, Nar Kuluçka Merkezi, 4 Teknopark Ankara firması ve Bilkent Cyberpark’a çalışma ziyareti gerçekleştirildi. Çalışma ziyaretlerinde iyi uygulama örnekleri hakkında bilgi alındı. Kalkınma ajanslarının ileriki dönemde girişimcilik temasında yapacağı iş birlikleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Kalkınma Ajansları Eşleştirme Programı

Kalkınma Ajansları Eşleştirme Programı belirli sektör ve temalarda çalışmaları bulunan veya çalışma yapmayı amaçlayan ajansların birbirleriyle eşleştirilerek tecrübe paylaşımının gerçekleştirilmesi ve ortak bir sinerji oluşturulmasını amaçlamaktadır. Eşleştirme sonrası yapılacak çalışmalar sonucunda Ajanslar arasında iyi uygulamaların yaygınlaştırılması, başarısız uygulamalardan edinilen derslerin paylaşılması ve yeni fikirler ile ortak projelerin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından 26 kalkınma ajansı farklı tema ve sektör çalışma alanlarına yönelik çalışmalar yapmak üzere birbirleriyle eşleştirilmişlerdir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..