GIJ GIJ Rekreasyon Alanı Projesi’nin Protokolü İçin İmzalar Atıldı

Ajansımızın 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmekte olan Tokat GIJ GIJ Rekreasyon Alanı Projesi’nin eşfinansman protokolü için imzalar atıldı.

Proje başvuru sahibi Tokat Orman İşletme Müdürlüğü’nün yürüteceği projeye, Tokat İl Özel İdaresi tarafından sağlanacak eşfinansmana ilaveten Tokat Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacak eşfinansman protokolünü içeren 18 Haziran 2020 tarihindeki imza törenine Yönetim Kurulu Üyemiz Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ile Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Sayın Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’a hep birlikte çok güzel bir yaşam alanı kazandırılacağını söyledi.

120 dönüm alanda 3 milyon liralık yatırım ile GıjGıj’ın tekrar eski haline kavuşturulacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ımıza ve Tokatlı vatandaşlarımıza çocuk ve kuş sesleriyle ailelerin dinginlikle, hoşça vakit geçirebilecekleri, doğa ve tabiatla buluşacakları, huzur ve güvenli bir alan kazandırıyoruz. 

Şehir Ormanı içerisinde yer alacak mescit, bay, bayan ve engelli WC, kır kahvesi, kır lokantası, bebek bakım odası, bulaşık ünitesi, macera parkı, ahşap çocuk oyun alanı, kamelya, yaya gezinti yolları, otopark, yağmur barınağı olacak.

Projeye destek veren ve emeği geçen Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Orman Genel Müdürlüğümüze, Tokat Belediyemize, İl Özel İdaremize ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına teşekkür ediyorum.” dedi.

Reşadiye ilçesindeki Zinav Gölü ve kanyonunun da OKA destekli proje ile turizme kazandırılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Doğa adına güzel çalışmalar yapıyoruz. Tokat’ımızın buralara ihtiyacı vardı. Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.

İmza törenine Vali Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp ERoğlu’nun yanı sıra TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ile protokol mensupları katıldı.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..