Genel Sekreterimiz Mevlut Özen Emekliye Ayrılıyor

Kurulduğu günden bu güne kadar Ajansımızın Genel Sekreterlik görevini yürüten Sayın Mevlut Özen, emekliye ayrılacak olması nedeniyle görevine veda ediyor.

1983 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığında göreve başlayıp, 2003- 2009 yılları arasında Bakanlık Merkez Teşkilatında Zootekni Konu Uzmanı, Proje ve İstatistik Şube Müdürü, Ziraat Yüksek Mühendisi ve Kırsal/ Bölgesel Kalkınma ve Planlama Uzmanı, Tarım ve Kırsal Kalkınma Bileşeni Koordinatörü, Tarım Politikaları Daire Başkanı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı, Bakanlık Müşaviri olarak çeşitli görevlerde bulunmuş olan Sayın Genel Sekreterimiz, meslek hayatına birçok başarıyı sığdırmış olup; 23 Temmuz 2009 tarihinden beri sürdürdüğü Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreterliği boyunca da ulusal ve uluslararası platformlarda OKA’yı temsil etmiş, bölgesel kalkınma alanında birçok çalışmayı yürüterek, başarılı işlere imza atmıştır.

Sayın Özen, 16 Ocak 2020 tarihinde katıldığı son Yönetim Kurulu Toplantısında Yönetim Kurulu Üyelerine veda etti. Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere, mesai arkadaşlarına, bölgedeki tüm paydaşlara ve basın mensuplarına görev süresi boyunca gösterdikleri işbirliği ve destek için şükranlarını iletti.

Toplantıda 2019 Yılı OKA Yönetim Kurulu Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Sayın Mevlut Özen’e teşekkür plaketi takdim etti. Sayın Vali, Ajans’a ve Bölge’ye hizmetlerinden ve katkılarından ötürü Mevlut Özen’e teşekkürlerini iletti.

Şubat ayında emekliye ayrılacak olan Mevlut Özen’in yerine OKA Genel Sekreterliği görevine vekâleten Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı İ. Ethem Şahin atandı.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..