“Geleceğe Köprü: İş Kadınları İçin Katılımcı Yönetim Projesi” Değişime Uyum Çalıştayı Gerçekleştirildi

Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında desteklenen ve Ajansımızın da ortağı olduğu, Samsun İş kadınları Derneği (SAMİKAD) tarafından yürütülen “Geleceğe Köprü: iş Kadınları İçin Katılımcı Yönetim Projesi”nin “Değişime Uyum” çalıştayı Samsun’da gerçekleştirilmiştir.

14 Kasım 2019 tarihinde başlayan çalıştay öncesinde, program için Samsun’a gelen projenin Portekiz ortağı Terras Dentro Kırsal Kalkınma Birliği temsilcileri, SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu ve üyelerinden oluşan bir heyet Ajansımızı ziyaret ederek, Genel Sekreterimiz Mevlut Özen’le görüşmüştür. Görüşmenin ardından firma ziyaretleri yapılmış ve program Ajansımızın katkıları ve katılımlarıyla gerçekleştirilen “Değişime Uyum” çalıştayı ile devam etmiştir. Çalıştaya Ajansımızın yanı sıra Terras Dentro Kırsal Kalkınma Birliği temsilcileri ve diğer paydaşlar da katılım sağlamıştır.

Çalıştayın ilk gününde proje kapsamında yapılan çalışmalar, projenin geleceği, bölgemizde Ajansımız tarafından edinilen bilgi ve deneyimler ve ilgili konularda katılımcılar tarafından sunumlar yapılmış, atölye çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmalarda Ajansımız adına Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı İ. Ethem Şahin, Planlama Uzmanı Meltem Yılmaz ve İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Dr. M. Özgür Töngel yer almıştır.

Programın ikinci gününde Amasya’da iyi uygulama örneklerine ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) sağladığı hibe destekleri kapsamındaki uygulamalara yönelik saha ziyaretleri yapılmıştır. Amasya Yatırım Destek Ofisimiz organizasyonunda Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Amesia Gıda, Çalışan Arı Kadınlar Kooperatifi ve Merzifon Belediyesi ziyaret edilmiştir.  

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..