Fizibilite Desteği Programı ile Bölgede 26 Projeye 3,4 Milyon TL Destek

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), uygulamakta olduğu 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programını Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerindeki öncelikli alanlara yönelik 26 projeye verdiği 3,4 Milyon TL destekle tamamladı.

Program kapsamında 3.480.000 TL’lik destek bütçesinin tamamı başta Belediyeler, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri (KHGB),  İl Özel İdareleri, OSB’ler olmak üzere 26 paydaş kurumun başvuru sahibi olduğu başarılı projelere tahsis edildi.

Ajans, enerji, altyapı (sosyal altyapı ve organize sanayi bölgeleri altyapısı), tarım ve turizm sektörlerinde,  biyogaz tesisi potansiyelinin araştırılmasından,  jeotermal kaynak potansiyelinin ortaya çıkarılmasına; atık su arıtma tesisi fizibilite raporundan, kentsel altyapı ve rekreasyon projesine; uluslararası gıda ve tarım üssü kurulumu fizibilitesinden, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi fizibilitesine kadar bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılabilmesine yönelik projelere destek veriyor.

OKA 2020 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin tamamına ilişkin listeye www.oka.org.tr kurumsal internet sitesinde “Uygulanmakta Olanlar” sekmesinden ulaşılabiliyor.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..