"Daha çok ihracat, daha çok ihracatçıyla mümkün"

Ajansımız tarafından ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) iş birliği ile “KOBİ İhracat Seferberliği Samsun Eğitim Programı” düzenlendi.

25 Mayıs 2021, Salı günü çevrim içi olarak düzenlenen programın açılışı Samsun Valisi, OKA Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Genel Sekreter İbrahim Ethem Şahin'in açılış konuşması;  Samsun Yatırım Destek Ofisi (YDO) İl Koordinatörü Burak Aydoğdu'nun “Samsun Yatırım Ortamı ve Dış Ticareti” konulu sunumu ile gerçekleştirildi.

KOBİ İhracat Seferberliği Samsun Çevrim İçi Eğitim Programı'nda "Daha çok ihracat, daha çok ihracatçıyla mümkün" anlayışıyla, TR83 Bölgesindeki KOBİ'lerin ihracata özendirilmesi, ihracat destekleri, ihracata yönelik yatırım destekleri, pazar analizi ve finansmanı hakkında bilgilendirilmesi ve dış ticaret alanında dijital dönüşümün teşvik edilmesi amaçlandı. Bu bağlamda programda, Medipol Üniversitesi, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Türk Eximbank, Kredi Garanti Fonu, COFACE, TOSYÖV gibi ihracata yönelik uygulamalarda uzman kurumlar tarafından eğitim verildi.

"İhracatçılarımızın önünü açacak, istihdama katkı sağlayacak yeni bir serbest bölge çalışmasına başladık."

Vali Dağlı açılışta yaptığı konuşmada, kentte ihracatçıların önünü açacak, istihdama katkı sağlayacak yeni bir serbest bölge çalışmasına başlandığını vurgulayarak "Tamamen ihracata yönelik planlanan üretim tesisleri faaliyete geçmek için gün sayıyor. Birçok alanda avantajlı konumda bulunan ilimizin kendine güveni tam. Müteşebbislerimiz, şehrimize yatırım yapmakta kararlı. İhracata dayalı ve yüksek katma değerli ürün üretimi yapan firmalarımızın sayısı arttıkça Samsun'un her yerinde istihdamın da artacağına, bölge ve ülke ekonomimizin kalkınmasına büyük bir katkı sağlayacağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..