Çorum Yatırım Destek Ofisi Organizasyonuyla “Patent Eğitimi” Düzenlendi

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi, Doküman Birimi olarak da hizmet veren Ajansımız Çorum Yatırım Destek Ofisi tarafından Ar-Ge Patent Eğitimi düzenlendi.

21 Kasım 2019 tarihinde Çorum TSO toplantı salonunda düzenlenen eğitimde yenilikçi kültürün oluşturulması, markalaşma ve farklılaşma, katma değeri yüksek ürün üretilmesi, yeni ve özgün tasarımlar oluşturulması çabalarının desteklenmesi gibi amaçlara yönelik bilgilendirme yapıldı.

Konuya ilgi duyan sanayici, öğretmenler ve Hitit Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere ilgili paydaşlara yönelik düzenlenen eğitimde; Fikri Sınai Mülkiyet, Patent, Faydalı Model, Marka, Tasarım gibi temel Kavramlar, Dünya ve Türkiye’deki durum, Patent, Faydalı Model başvuru süreçleri gibi başlıklar altında önemli bilgiler verildi.

Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsünde (BOREN) Ar-Ge Koordinatörlüğü gibi görevlerde bulunan, aynı zamanda Marka Vekili olan Dr. İbrahim YAŞAR tarafından verilen eğitime yoğun katılım oldu. Konuyla yakından ilgilenen katılımcılar soru cevap kısmında kendi çalışmaları hakkında özel bilgiler aldılar.

Ajansımızın 2020 yılı için planladığı faaliyetleri arasında TÜBİTAK TEYDEB, Horizon 2020 gibi ulusal ve uluslararası kaynakları değerlendirmek üzere Ar-Ge proje hazırlama eğitimleri de yer almaktadır. Bu kapsamda konunun önemine yönelik farkındalık, eğitim ve danışmanlık çalışmaları devam edecektir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..