Çorum’da Meslek Lisesi Öğrencilerine

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren kalkınma ajanslarının, tüm bölgeler için önem arz eden bir alanda yıllık belirlenen temalara odaklanarak, ülke genelinde yaygın etki oluşturacak faaliyetler yürütmesi hedeflenmiştir. Bu hedef doğrultusunda Kalkınma Ajansları tarafından bölgelerin iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması ve nitelikli işgücüne sahip bir sanayi yapısına dönüşümün sağlanması için mesleki eğitim altyapısının geliştirilmesi için 2019 yılında "Geleceğim Mesleğim” sloganı ile “Mesleki ve Teknik Eğitim” teması özelinde çalışmalar yürütülmektedir.

Orta Karadeniz Bölgesi’nde faaliyetlerine devam eden Ajansımız, “Mesleki ve Teknik Eğitim” teması kapsamında 14-15 Kasım 2019 tarihlerinde Çorum’da meslek lisesi öğrencilerine yönelik “Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi” düzenlemiştir.

OKA, Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzgören Akademi işbirliği ile TOBB OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitim, Çorum Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Bayram Emre Ünal’ın açılış konuşmasının ardından, İzgören Akademi Eğitmeni Şehnaz Dereli’nin kişisel ve profesyonel hayatta önemli bir yer tutan iletişim becerileri ve sunum tekniklerini içeren aktarımlarıyla devam etmiştir.

2 günlük eğitim sürecinde ayrıca sözel-yazılı ifade, anlamlı beden dili ve teknolojik görsel- işitsel araçların desteği ile izleyicileri kendinden emin, saygın ve ikna edici biçimde bilgilendirmek, yönlendirmek ve etkilemek konuları üzerinde durulmuştur. Teorik bilgilendirmelere ek olarak eğitimde, öğrencilerin öğrendikleri bilgileri pekiştirebilecekleri uygulamalara da yer verilmiştir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..