Çek Ticaret Odası ve İş İnsanları OKA’da

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından ihracatın geliştirilmesi için Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) desteklenmesine yönelik olan, Avrupa Birliği (AB) destekli, "AB-Türkiye İş Köprülerinin Daha Fazla İşbirliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında, "Çek-Samsun İş Forumu ve Firmalar Arası İkili İş Görüşmeler" etkinliği gerçekleştirildi.

24 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) uzmanlarının da katıldığı etkinlikte "Proje Faaliyetleri ve Çekya ile Samsun Arası İş Birliği İmkânları" ve "Çek Firmaları Tanıtımı" başlıklı sunumların ardından Çek Cumhuriyeti'nden gelen iş insanları ile Samsunlu iş insanları arasında ikili görüşmeler yapıldı.

Etkinlik kapsamında Samsun’da bir dizi ziyarette bulunan Çek Ticaret Odası ve iş insanlarından oluşan heyet, 25 Eylül 2020 tarihinde Ajansımızı da ziyaret etti.

Heyet, Samsun merkez hizmet binasında düzenlenen toplantıda Ajans Genel Sekreter Vekili İ. Ethem Şahin, Samsun Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Emre Arslanbay ve OKA Uzmanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda, Samsun YDO İl Koordinatörü Emre Arslanbay tarafından “Invest in Middle Black Sea” başlıklı sunum gerçekleştirilerek, heyete Bölgemizin ve Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinin yatırım ortamı tanıtıldı. Çekya ve Samsun iş birliği imkânları ele alındı.

Toplantıdan sonra Ajansımızdan ayrılan heyet, Samsun’daki ziyaretlerine AB destekli, Türkiye'nin en büyük major projesi olan Samsun Lojistik Merkezi ile devam etti.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..