Canikli Öğretmenlere Yönelik PCM Eğitimi Düzenlendi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) bölgesindeki paydaşların proje yönetim ve yürütme kapasitesini artırarak Ajans mali destek programları ile ulusal ve uluslararası proje fonu sağlayan kuruluşların fon kaynaklarından azami etkinlikte yararlanması amacıyla proje hazırlama ve uygulama eğitimleri düzenlemektedir.

Ajans uzmanlarımızca verilen eğitimler yıl boyunca belirli aralıklarla düzenlenirken; Ekim ayı seansı Uzmanlarımız Meltem Yılmaz, Dr. M. Özgür Töngel ve Dursun Demir tarafından, Canik Emrullah Efendi Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerine yönelik olarak Ajansımız Samsun merkez binasında gerçekleştirilmiştir.

30 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen eğitime 13 öğretmen katılım sağlamıştır.

Eğitimlerde proje hazırlama yöntemi olarak Avrupa Birliği ile diğer uluslararası fon kaynaklarının tercih ettiği Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve Mantıksal Çerçeve yaklaşımı dikkate alınarak, proje fikir aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan süreçler çalışılmaktadır. Bu kapsamda eğitimde proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama ayrıca hibe programları başvuru süreçleri işlenmiştir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..