Amasya'da Gazeteciler Buluşması Düzenlendi

Amasya Valiligi ve Ajansimiz is birligi ile Amasya’da gazeteciler bulusmasi düzenlendi.

Yönetim Kurulu Baskanimiz Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un da katilimiyla 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen etkinlige Istanbul'dan gelen haber ajansi, televizyon ve gazete çalisani basin mensuplariyla, Il Basin ve Halkla Iliskiler Müdürü A. Hamdi Yanik, Il Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bilal Eken, OKA Amasya Yatirim Destek Ofisi Il Koordinatörü Erdin Güden ve OKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Baskani I. Ethem Sahin katildi.

Amasya Valiligi ve Ajansimizin davetlisi olarak Amasya’da bulunan basin mensuplari, beraberlerindeki heyetle birlikte iki gün boyunca Amasya’nin tarihi ve kültürel mekânlarini gezdi.

Valimiz Dr. Osman Varol etkinlikte bulustugu basin mensuplarina, Amasya’nin tarihi, kültürel ve dogal güzellikleri ile zenginliklerinden bahsetti, ayrica ilin gelisimine yönelik uygulanan çesitli alanlardaki projeleri anlatti.

Tarim alaninda 'Tarim Sehr-i Amasya' Projesi kapsaminda uygulanan planlara deginip, yogun çalismalar sonucu Amasya Misket Elmasi, Amasya Beji Mermeri ve Çiçek Bamyasi'na cografi isaret tescili yaptirildigini vurgulayan Vali Varol, organize sanayi bölgelerinde de yeni yatirimlarin hayata geçtigine isaret etti.

Vali Dr. Osman Varol, ayrica Harsena Dagi ve Pontus Kral Kaya Mezarlari UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer alarak daimi listeyi hedefleyen Amasya’nin, turizm alaninda yaptigi çalismalara da deginerek, sorularina yanitlar verdigi basin mensuplarini Amasya’da görmekten memnuniyet duydugunu ifade etti.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..