7 Milyon TL Yatırım Sağlanacak Tokat OSB Alanları Projelerinin Destek Sözleşmeleri İmzalandı

2020 Yılı Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı  kapsamında Ajansımız tarafından Amasya, Çorum, Samsun, Tokat Organize Sanayi Bölgeleri'nde uygulanacak projelerin sözleşmeleri imzalanmaya başladı.

Tokat OSB alanlarında uygulanacak projelerin sözleşme imza töreni 16 Nisan 2021 tarihinde Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Projeler kapsamında Tokat Merkez OSB, Turhal OSB, Zile OSB ve Niksar OSB’de yaklaşık 5,2 Milyon TL’lik hibe desteği sağlanacak ve toplam 7 Milyon TL'lik teknik altyapı geliştirme yatırımı desteklenecek.  

Projeler ile enerji otomasyon sistemlerinin (Scada) kurulumu, su altyapısının güçlendirilmesi ve atık su arıtma altyapısının kurulumunun yanı sıra; işletmelere temel altyapı konusunda da daha etkin hizmet sunulması, işletmelerin verimliliğinin arttırılması ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması hedefleniyor.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..