7,4 Milyon TL Yatırım Sağlanacak Çorum OSB Alanları Projelerinin Destek Sözleşmeleri İmzalandı

2020 Yılı Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Ajansımız tarafından Çorum OSB, Osmancık OSB, Sungurlu OSB ve Çorum Teknokent’te yaklaşık 7,4 Milyon TL'lik teknik altyapı geliştirme yatırımı desteklenecek.

28 Nisan 2021 tarihinde Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlığında sözleşme imza töreni gerçekleştirilen projeler kapsamında OSB’lerde enerji otomasyon sistemleri ile arıtma su arıtma altyapısının kurulması, isale hatlarının yenilenmesi ile elektrik ve su altyapısının güçlendirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca Teknokent’e yapılacak yatırım ile Çorum’da girişimcilik ekosisteminin teknik altyapısının geliştirilmesine katkı sağlanacak.

Program kapsamında Ajansın 5,6 Milyon TL’lik hibe desteği ile yatırım yapılması öngörülen projelerde, işletmelere temel altyapı konusunda da daha etkin hizmet sunulması, işletmelerin verimliliğinin arttırılması ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması hedefleniyor.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..