4. Ar-ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne Katıldık

Ajansımız, “Yerli Akılla Küresel Pazarlara” sloganıyla 23-24 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen 4. ARGE ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne katıldı.

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) destekleri ve İstanbul Valiliği, TÜBİTAK, TOBB ile DEİK’in katkıları ile düzenlenen zirvede Ar-Ge Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Üniversiteler, Teknoparklar, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri bir araya geldi. Zirveye Ajansımız adına Birim Başkanı Fatih Ege ile Çorum Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Bayram Emre Ünal katılım sağladı.

İki gün süren organizasyonda sergi alanı yanında Yerli Akılla Küresel Markanın İnşa Edilmesi, İletişimde Dijital Dönem, Yerli Yeniliğin Finansmanı, Bilginin Ticarileşmesi, Üretim Teknolojilerinde Paradigma Değiştiren Yenilikler, İslamda Bilgi Üretmek Ve Fuat Sezgin, Yerli Aklın İnşa Edilmesi, Afet, İnsani Yardım Ve Kalkınma Alanında İnovasyon Arayışları, Yerli Yenilikçi Enerji Arzında Kömürün Rolü, Yerli Akılla Girişimci Üniversitelerin İnşa Edilmesi,  Ar-Ge Ve Yenilik Ekosisteminin Fikri Mülkiyet Odaklı Dönüşümü, Yerli Ağlardan Yükselen Küresel Pazarlara Lojistiğin Önemi, Küresel Pazarlarda Sertifikasyon Engelinin Aşılması, Sivil Havacılıkta Küresel Başarı Hikâyeleri başlıklarında düzenlenen oturumlarla birçok konu gündeme getirildi; Dünya ve Türkiye’de teknolojinin durumu ve geleceği konuşuldu.

Geliştirilen inovatif projelerin aynı platformda buluşturulması, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturulması, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileştirilmesine katkıda bulunulması hedeflenen program içerisinde yayınlanan Fuat Sezgin Tanıtım Filmi de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..