2022 yılı SOGEP Ön Başvuru Süreci Başladı

2022 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin 81 ilinde yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına (SOGEP) ilişkin proje ön başvuru süreci, Ajansımız tarafından TR83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) için başlatılmıştır.

1 Kasım 2021 tarihinde düzenlenen çevrimiçi bilgilendirme toplantısına bölgemizden yaklaşık 100 paydaş katılım sağlamıştır. Bilgilendirme toplantısında SOGEPin hedefleri, öncelikleri, başvuru sırasında dikkat edilecek hususlar ile geçmiş yıllarda desteklenen projelerin özet bilgileri paylaşılmıştır.

Ön başvuru sürecinde sosyal sorunların çözümüne yönelik proje önerilerinin, programın öncelikleri olan istihdam edilebilirliğin artırılması, sosyal içerme, sosyal girişimcilik ve sosyal yenilikçilik yaklaşımları dikkate alınarak geliştirilmesi beklenmektedir. Ön başvuru formunun 20 Aralık 2021 saat: 17.00’a kadar proje@oka.org.tr adresine üst yazı ile gönderilmesi gerekmektedir. 

2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Vizyonu “Ajans güdümünde hazırlanmış, ildeki sosyal sorunu ve müdahale yöntemini net bir şekilde tanımlayan model nitelikli, yenilikçi projeler” olup Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında geliştirilecek projelerde, COVID-19 salgınının sosyoekonomik etkilerini iyileştirmeye dönük faaliyetlere yer verilecektir.

Programa ilişkin bilgilendirme sunumu ve ön başvuru formunun yayınlandığı program sayfasına erişmek için tıklayınız.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..