2022 Yılı CMDP Ön Başvuru Süreci Başladı

2022 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hatay, Malatya, Mardin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illerinde yürütülecek olan Cazibe Merkezlerini Destekleme Programına (CMDP) ilişkin proje hazırlık süreci, Ajansımız tarafından Samsun için başlatıldı.

2 Kasım 2021 tarihinde düzenlenen çevrimiçi bilgilendirme toplantısına bölgemizden yaklaşık 30 paydaş katılım sağladı. Bilgilendirme toplantısında CMDP’nin hedefleri, öncelikleri, başvuru sırasında dikkat edilecek hususlar ile geçmiş yıllarda desteklenen projelerin özet bilgileri paylaşıldı.

Ön başvuru sürecinde programın öncelikleri olan istihdam, üretim ve ihracat kapasitesinin artırılması; verimlilik, teknoloji ve yenilikçiliğin desteklenmesi yaklaşımı dikkate alınarak geliştirilmesi bekleniyor. Ön başvuru formunun 30 Aralık 2021 saat: 17.00’a kadar proje@oka.org.tr adresine üst yazı ile gönderilmesi gerekiyor.

2022 yılı CMDP ile ülke sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün kademeli olarak yönlendirilebilmesi için nispeten geri kalmış ve göç veren bölgelerde, bölgesel çekim merkezi niteliğini haiz şehirlerin katma değeri yüksek üretim, ihracat, istihdam, verimlilik, teknoloji ve yenilikçilik kapasitelerinin artırılması hedefleniyor.

Programa ilişkin bilgilendirme sunumu ve ön başvuru formunun yayınlandığı program sayfasına erişmek için tıklayınız.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..