2021 Yılı Teknik Destek Programı İlan Edildi

Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ulusal, bölgesel, il düzeyinde veya kurumsal düzeyde tanımlanmış stratejik planları, eylem planları veya çalışma programları gibi politika belgelerinde önceliklendirilen ve kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında bir takım sorunlarla karşılaşılan çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Ajansımız tarafından uygulanacak programla, Amasya,Çorum, Samsun ve Tokat'taki merkezi kamu kurumlarının güçlendirilmesi, yerel yönetimlerin planlama çalışmalarına katkı sağlanması, sivil toplumun ve özel kesimin güçlendirilmesi, ulusal stratejiler, eylem planları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı faaliyetler ile yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek diğer faaliyetlerin desteklenmesi hedefleniyor.

Teknik Destek Programı kapsamında yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek; (uzaktan) eğitim verme, danışmanlık sağlama, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama gibi kurumsal kapasite geliştirici faaliyetler desteklenecek.

Sonuç Odaklı Programlara Katkı Sağlayacak Alanlarda Sunulacak Başvurular Öncelikli Olacak

Bu program kapsamında Ajansımız tarafından 2021-2023 yıllarında uygulanacak Sonuç Odaklı Programların genel ve özel amaçlarına doğrudan katkı sağlayacak alanlarda sunulacak başvurular desteklenecek.

Bu doğrultuda projelerin "Bölgede Sağlık Endüstrisinin Geliştirilmesi ve Yerli Üretim İmkanlarının Artırılması", "Kültür ve Doğa Turizmi Ekseninde Şehirlerin Markalaşması ve Önemli Destinasyonların Tanıtılması", " Bölgede Katma Değerli Üretim ve İhracat Altyapısının İyileştirilmesi" ve "Akıllı Tarım ve Biyolojik Mücadele, Geleneksel El Sanatlarının Geliştirilmesi, Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi ve Sosyal Girişimcilik, Kaynak Verimliliği" alanlarından en az biriyle doğrudan ilgili olması gerekiyor.

50.000 TL'ye Kadar Destek Sağlanacak

2021 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında eğitim hizmeti için azami 15.000 TL, danışmanlık ile program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama teknik destek talepleri için azami 35.000 TL, Organize Sanayi Bölgeleri, Ticaret ve Sanayi Odaları,  Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, İş Geliştirme Merkezi vb. çatı kurum/kuruluşların başvuru sahibi olduğu ve birden fazla kar amacı güden gerçek veya tüzel kişiliğe sunulacak danışmanlık hizmetlerini içeren teknik destek talepleri için azami 50.000 TL destek sağlanacak. 

1 Mayıs 2021 - 28 Ekim 2021   tarihleri arasında başvuruya açık olacak programla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..