2019 Yılı Mali Destek Programları Tokat Proje Sözleşmeleri İmzalandı

Ajansımızın 2019 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Tokat ilimizden destek almaya hak kazanan projelerin sözleşmeleri 18 Aralık 2019 tarihinde, Tokat Yatırım Destek Ofisi’nde düzenlenen törenle imzalandı.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirilen törene Sayın Valimizin yanı sıra, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, kaymakamlar, Genel Sekreterimiz Mevlut Özen, Tokat Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörümüz Mehlika Dicle, kurum temsilcileri ve proje sahipleri katıldı.  

Proje sahiplerinin projeler hakkında bilgilendirme yaptığı törende Sayın Vali Dr. Ozan Balcı, projelerin Tokat’a, ilçelere ve köylere çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi.  Tokat’ın ve Tokatlıların kültürüne, turizmine, eğitimine ve tarımına değer kazandıracak 2023 Tokat projelerinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı,  Tokat’ın imarı, ihyası, inşası ve refahı için yapılan projelerin her zaman destekçisi olacağına dikkat çekti. 

Vali Dr. Ozan Balcı, “Öncelikle bu projelerin Tokat’ımızın geleceğine, Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu sene OKA’nın mali destek programının yüzde 35’ini dört il arasında Tokat almış oldu. Yaklaşık 34 milyon TL’nin 12 milyonu TL’sini de Tokat aldı. Bu projelerde arkadaşlarımız emek verdiler, alın teri döktüler. Tokat adına güzel projeler yapıldı. Kültür turizm, tarım ve eğitime ilişkin yatırımlar yapıldı. Bu projeler Tokat’ımızın, Tokatlı hemşehrilerimizin projeleri. Bizim görevimiz ili yöneten insanlar olarak yüreklendirmek, cesaretlendirmek ve desteklemek. Projelerin Tokat’a çok hayırlı olacağını düşünüyorum. Kültür turizm projelerimiz için geçen hafta Bakan yardımcımızla toplantı yaptık. Bizim projelerimize destek verecekler. Yazmacılar hanından, Sulusaray Termal Kaplıcalara, Zinav Gölünden, Pazar’daki eski hükümet konağının kadınlar için bir merkez yapılmasına, Başçiftlik’te kayak merkezi yapılmasına kadar bunlar hep kültür, turizm alanında önemli projeler. Halkımızın zenginleşmesine, refahına çok anlamlı katkılar sağlayacak projeler. “ dedi. 

Tokat’ın tarımda, eğitimde ve kültür turizmde önünün çok açık olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat için tarımın başkenti diyoruz. Bağcılıkta, narenciyenin zararlılardan korunmasına, balın etiketlenmesine, bez sucuğa, sağlıklı süt üretimine, Reşadiye peynir üretimine, kiraz paketlemesine, kadın kooperatiflerine, kadınlarımızın el emeği göz nuru yöresel tatların piyasaya sunulmasına kadar tarımda da çok güzel projelerimiz var. Tokat’ın cevizini iki katına çıkarıyoruz. Seracılıktan, çileği geliştirmeye, kaba yem bitkisinin geliştirilmesinden, sertifikalı buğday dağıtımına kadar projelerimizi var. Tokat’ın önünün çok açık olduğunu düşünüyorum. Eğitimde yine çok güzel projeler yapıldı. Taşların işlenmesinden, robotik kodlamaya, yeşil enerjiden, kimya laboratuarına kadar çok güzel projeler yapıldı. Bu projeler Tokat’ımızın insanının huzuruna ve refahına katkı sağlayacak. Doğru iş yapmak yetmez, işi doğru da yapmak lazım. İnsanlarımızın gurur duyacağı ve geleceğe daha umutlu bakmalarını sağlayacak projeler. Bu projeler uygulamaya geçtiğinde bir sürü insanımıza katkı sağlayacak. Bunlar kamu kaynaklarıyla yapılan devletimiz ve milletimizin projeleridir. Güdümlü projeyi yapıyoruz. Ballıca Mağarası, Kaz Gölü, Pazar Şelalesi ile birlikte Tokat’ta turizm ve kültür adına çok güzel çalışmalar yapmış olacağız.  Projelerimiz Tokat’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Yılmadan, yorulmadan memleketimiz ve milletimiz için çalışacağız.” şeklinde konuştu.  

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..